Dom i ogród

Kwietniki szklane – efektowna ekspozycja roślin doniczkowych

szklane-kwietniki

Naturalna roślinność eksponowana w szklanych kwietnikach może być efektownym elementem wyposażenia wnętrza. Dlatego dużą popularnością cieszą się w ostatnich latach rośliny doniczkowe – zarówno pojedyncze, jak i kompozycje składające się z wieloroślinnych nasadzeń. Sposobem na wyeksponowanie ich piękna może być zastosowanie szklanych kwietników. To produkty odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe do utrzymania w czystości.

Szklane kwietniki do ekspozycji roślin doniczkowych

W ostatnich latach wzrosła popularność kwietników szklanych, ponieważ są to elementy wyposażenia o wysokich walorach estetycznych i użytkowych. Plastikowe, ceramiczne bądź kamienne doniczki nie zawsze komponują się z dekoracjami i meblami w mieszkaniu. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zamówienie szklanego kwietnika dopasowanego do rodzaju posiadanej rośliny.

Nowoczesne kwietniki wykonane ze szkła odpornego na uszkodzenia, są tworzone na indywidualne zamówienie klienta. Pozwala to na wybór produktu dopasowanego do potrzeb i oczekiwań zleceniodawcy. Zastosowanie szklanych kwietników na zamówienie umożliwia eksponowanie roślin doniczkowych – zarówno wysokich, jak i bardzo rozłożystych. W przypadku nasadzeń kaskadowych, a także tworzonych w półokręgu, również można zdecydować się na kwietniki szklane. Produkty te umożliwiają swobodne rozmieszczenie wszystkich roślin doniczkowych w taki sposób, by nie doprowadzić do ich uszkodzenia oraz umożliwić łatwą pielęgnację roślinności.

Zalety szklanych kwietników

Kwietniki szklane mogą posiadać prostą i elegancką formę, co pozwala na wzbogacenie stylistyki wnętrza, bez względu na to czy jest ono zaaranżowane w estetyce nowoczesnej, tradycyjnej, skandynawskiej czy rustykalnej. Kwietniki ze szkła można wykonać dowolnej wielkości – o wymaganej średnicy, wysokości i kształcie. Krawędzie tych produktów łączone są ze sobą w sposób niewidoczny przy pomocy kleju utwardzanego światłem ultrafioletowym. Jest to sprawdzone rozwiązanie zapobiegające przeciekaniu szklanych kwietników w trakcie podlewania roślin doniczkowych bądź przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych.

Kwietniki ze szkła mogą posiadać elementy ozdobne, które są przyklejane do ich powierzchni. Gładkie dekoracje z metalu mogą współgrać z estetyką loftową, a także abstrakcyjną, gdzie występuje dużo elementów nowoczesnych o nieregularnych kształtach. Dopasowane do potrzeb klienta kwietniki szklane mogą też być wykonane ze szkła o różnej grubości. Chroni to powierzchnię tych produktów przed uszkodzeniem spowodowanym rozrastaniem się systemu korzeniowego roślin, na przykład w przypadku drzewek bonsai, cisów ozdobnych, a także kwiatów posiadających długie pędy i ciężkie, grube liście.

Kwietniki szklane na zamówienie – gdzie je można umieścić?

Nowoczesne kwietniki ze szkła mogą znaleźć się w salonie, sypialni, a także gabinecie do pracy. To także elementy mogące być ozdobą poczekalni, holu lub korytarzy znajdujących się w przestrzeni użytkowej hoteli, pensjonatów, luksusowych gabinetów SPA czy atelier fryzjerskich. Roślinność wyeksponowana z zastosowaniem kwietników szklanych prezentuje się bardzo estetycznie. To produkty, które nie nastręczają żadnych trudności w ich czyszczeniu i pielęgnacji. Nie wymagają konserwowania. Odporne na uszkodzenia mechaniczne szkło, z którego wytwarzane są szklane kwietniki na rośliny doniczkowe, nie ulega odbarwieniu, matowieniu, a także zmianie pierwotnej kolorystyki pod wpływem działania chlorowanej wody, jak również preparatów używanych do nawożenia czy ochrony roślin.

Kwietniki szklane na zamówienie mogą mieć kształt prostokąta, półokręgu czy kwadratu. Umożliwia to wkomponowanie tych produktów w wystrój pomieszczenia, z uwzględnieniem posiadanej powierzchni użytkowej. Duże kwietniki ze szkła są odporne na obciążenia. Skutecznie zapobiegają przewróceniu się rośliny, szczególnie jeśli jest ona bardzo wysoka i posiada rozbudowany system liści, łodyg i korzeni, co podwaja jej ciężar.

Zaprojektowane na indywidualne zamówienie klienta kwietniki ze szkła są produkowane ze starannie dobranych materiałów. Zapewnia to ich trwałość, estetyczny wygląd i łatwość w czyszczeniu. To elementy, które można dopasować do stylistyki każdego pomieszczenia, a także posiadanej powierzchni użytkowej czy rodzaju hodowanych roślin doniczkowych. 

źródło: szklarzokuniew.pl

Podobne artykuły
Dom i ogród

Wyburzanie obiektów budowlanych — co jest potrzebne?

Dom i ogród

Fontanny do ogrodu - nowoczesne rozwiązanie dla Twojego podwórka

Dom i ogród

Jak przygotować ogród na instalację systemów automatycznego nawadniania?

Dom i ogród

Klimatyzacja piwnicy na wino – jaki sprzęt wybrać? O czym pamiętać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *