Dom i ogródLifestyle

Chcesz zamieszkać na swoim? Zainwestuj w domek mobilny!

domek-mobilny

Rynek nieruchomości pod wieloma względami nie rozwija się tak, jak oczekiwaliby tego klienci. Związane jest to przede wszystkim z wysokimi cenami mieszkań, segmentów i domów. Sprawiają one, że wiele osób zostało zmuszonych do odłożenia w czasie swoich planów zakupu własnych czterech kątów. Rozwiązaniem tego problemu okazać się mogą jednak domki mobilne!

Choć jeszcze kilka-kilkanaście lat temu taka perspektywa wydawała się wręcz niedorzeczna, obecnie jest jak najbardziej realna. Wynika to, rzecz jasna, z możliwości, jakie zapewniają tego typu budowle, a także ze sposobu ich stawiania.

Dlaczego warto zamieszkać w domku mobilnym?

Zacznijmy od tego, z czego składają się omawiane konstrukcje i jak powstają. Możesz zdecydować się na dwa rozwiązania:

  • domek mobilny z katalogu – producent przedstawia Ci kilka rozwiązań dostosowanych do Twoich wymagań, a następnie wybierz budowlę, która wydaje się najlepsza. Co ważne, tego typu domki holenderskie są mocno zróżnicowane. Między innymi pod względem wymiarów, liczby pomieszczeń, jak również ich wyposażenia. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby zakupić dom dla kilkuosobowej rodziny z osobnymi sypialniami, wygodną kuchnią i w pełni wyposażoną łazienką,
  • domek mobilny na zamówienieczyli budynki „szyte na miarę”, powstające na bazie indywidualnego projektu. To Ty decydujesz, jak będzie wyglądała konstrukcja i co się w niej znajdzie. Jest to co prawda rozwiązanie nieco droższe, ale gwarantujące pełną swobodę wyboru. Po każdym względem.

Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, w obu przypadkach otrzymasz domek całoroczny. Co to oznacza? Że możesz w nim mieszkać nie tylko latem i wiosną, ale też zimą. Wszystko za sprawą nowoczesnego ogrzewania, a także ocieplenia ścian oraz podłóg. Oferowane obecnie domki holenderskie gwarantują pełen komfort cieplny.

Mobilne domki na kołach – stawiasz, gdzie chcesz

Kolejną ogromną zaletą omawianych konstrukcji jest fakt, iż nie są one na stałe osadzane w gruncie. Cały dom holenderski znajduje się na kołach, dzięki czemu możesz go przenosić. Przekłada się to na ułatwione kwestie prawne, jak również na możliwość zmiany lokalizacji w obrębie jednej lub kilku działek – także tych wynajmowanych.

Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne. Pozostawia bowiem bardzo szerokie pole manewru. Bez względu na to, czy zamierzasz zamieszkać w domku mobilnym na stałe, czy może chcesz traktować go jako konstrukcję letniskową – na wakacje, ferie zimowe lub na każdy weekend.

Czy domek mobilny to budynek tymczasowy?

Nie ma tu mowy o rozwiązaniach prowizorycznych. Tak zwane „mobile homes” to pełnoprawne obiekty mieszkalne, z których możesz korzystać przez cały rok. Nie musisz martwić się niskimi temperaturami, opadami deszczu czy śniegu. A to nie wszystko. Ich zalet jest bowiem znacznie więcej:

  • domek holenderski wyróżnia się niezwykle atrakcyjnym, klasycznym designem, opartym na wysokiej jakości panelach zewnętrznych, które imitują prawdziwe drewno. Co ważne, nie wymagają żadnych skomplikowanych działań pielęgnacyjnych,

  • wyposażenie każdego domku jest bardzo zróżnicowane – mowa tu nie tylko o dwuszybowych oknach z systemem nawiewnych, ale też o energooszczędnym oświetleniu LED, instalacji RTV, sprzętach kuchennych, meblach, łóżkach i wielu innych elementach,

  • domki mobilne powstają z najlepszych dostępnych materiałów, zgodnie z kluczowymi wymaganiami, które dotyczą komfortu codziennego życia. Nie ma tu mowy o żadnych „spartańskich” warunkach, czy też ograniczeniach, przez które przebywanie wewnątrz budowli byłoby niewygodne. Wręcz przeciwnie. Domek holenderski to świetne miejsce zarówno do wakacyjnego odpoczynku, jak i normalnego życia.

Czy zatem inwestycja w tego typu konstrukcje to dobra decyzja? Jak najbardziej! Wybór jest tak szeroki, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Bez względu na przeznaczenie domku, jak również liczbę osób, które mają z niego korzystać.

źródło: ecomobilehome.pl

Podobne artykuły
Lifestyle

Spacer po Krupówkach – co warto zobaczyć?

Lifestyle

Kultura zakupów w Polsce a chiński asortyment: preferencji zakupowych polskich konsumentów i dostosowywanie oferty hurtowni do lokalnych oczekiwań

Dom i ogród

Wyburzanie obiektów budowlanych — co jest potrzebne?

Dom i ogród

Fontanny do ogrodu - nowoczesne rozwiązanie dla Twojego podwórka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *