BiznesTechnologie

Jak sprzedać wycieczkę? Prezentacja multimedialna zamiast katalogu

prezentacja-wycieczki

Nie tylko elementy graficzne są w stanie przykuć uwagę odbiorców i urozmaicić prezentację multimedialną, ale i przejścia oraz efekty dźwiękowe. Na jakie opcje warto w szczególności zwrócić uwagę w programie PowerPoint? Co stosować i jak w prezentacjach multimedialnych?

Efektowne przejścia – dlaczego warto? Najpopularniejsze efekty

Program PowerPoint to jedno z najchętniej wybieranych narzędzi do tworzenia prezentacji multimedialnych. Swoją popularność zawdzięcza m.in. mnogości funkcji i efektów, dzięki którym można stworzyć naprawdę intrygujący pokaz slajdów.

Wśród dostępnych możliwości na szczególną uwagę zasługują przejścia. To efekty wizualne, które mogą występować nie tylko podczas przechodzenia z jednego slajdu na drugi, ale również w obrębie poszczególnych elementów na danym slajdzie. Uatrakcyjniają one pokaz, dzięki czemu lepiej zapada on w pamięć. Pozwalają również kierować uwagą odbiorcy. W efekcie zwraca on uwagę na konkretne elementy na slajdzie.

Osoba projektująca prezentację multimedialną ma do dyspozycji cały wachlarz animacji. Może sterować nie tylko kierunkiem efektu, ale i jego szybkością. Może też dodać do niego efekt dźwiękowy. Wśród najchętniej stosowanych rodzajów animacji w programie PowerPoint wymienia się:

  • wycinanie,
  • zanikanie,
  • wypychanie
  • ścieranie,
  • podział,
  • odsłanianie,
  • odkrywanie.

Na tym jednak nie koniec. Użytkownik programu ma dostęp do szeregu innych efektów, które urozmaicają pokaz. Do jednego obiektu lub ciągu tekstowego można zastosować nawet kilka przejść. Dodatkowo opcja podglądu zapewnia możliwość szybkiego sprawdzenia, jak będzie wyglądać dany efekt, a funkcja „Zastosuj do wszystkich” pozwala – jak sama nazwa wskazuje – za pomocą jednego kliknięcia zastosować wybrane przejście do każdego ze slajdów.

Płynna zmiana, zoom i animacja ścieżki ruchu – efekty, które warto znać i stosować

Kolejnym czynnikiem, który sprawia, że program PowerPoint cieszy się tak dużą popularnością, jest fakt, że jego funkcje są stale rozwijane. Jeszcze do niedawna można było stwierdzić, że oferowane efekty animacji są nieco przestarzałe, jednak i w tym aspekcie nastąpił postęp. Dzięki temu użytkownicy programu mają do dyspozycji wiele ciekawych opcji. Oto efekty, które warto znać.

  1. Efekt morph (płynna zmiana). Jego wprowadzenie ma zwiększać konkurencyjność PowerPointa względem Prezi. Efekt pozwala tworzyć zaawansowane animacje, które przykuwają wzrok. Wprowadza on płynną zmianę parametrów określających dany obiekt. Modyfikować można nie tylko wielkość elementu, ale również jego kształt, kolor czy też położenie. Efekt sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy chcesz wyróżnić jeden z wielu obiektów znajdujących się na slajdzie.

 

  1. Efekt zoom (przybliżenie). To kolejny efekt będący odpowiedzią twórców PowerPoint na możliwości oferowane przez Prezi. Ma on za zadanie przybliżyć odbiorców do fragmentu zbudowanej mapy, a mówiąc precyzyjniej – do konkretnego slajdu i znajdującej się tam treści. Efekt pozwala pokazać szerszy kontekst zagadnienia i wyróżnić jego elementy składowe, które następnie można szczegółowo omówić. Sprawdza się przy omawianiu złożonych procesów i schematów.

 

  1. Efekty animacji ścieżki ruchu. Zalicza się je do kategorii klasycznych efektów, które są dostępne w programie PowerPoint już od dłuższego czasu. Niemniej ich użytkownicy rzadko je stosują. Efekty te pozwalają przenosić elementy znajdujące się na slajdzie w określonej sekwencji. W rezultacie otrzymuje się efektowną całość.

Zastosowanie powyższych efektów pozwala podnieść walory wizualne prezentacji multimedialnej i wzbudza ciekawość odbiorców. Żeby jednak odejście od tradycyjnych form przedstawiania treści na slajdach przyniosło pożądane rezultaty, projekt musi być przemyślany. Dlatego jego wykonanie warto powierzyć specjalistom. Nadmiar efektów może bowiem odwracać uwagę od istoty zagadnienia. Fachowcy doskonale wiedzą, jak uniknąć przebodźcowania, a jednocześnie sprawić, że prezentacja multimedialna będzie ciekawa.

źródło: tworzenieprezentacji.pl

Podobne artykuły
Biznes

Dlaczego warto kupować w hurtowniach odzieży i akcesoriów?

BiznesLifestyle

Koszty prowadzenia działalności – co twórca na OnlyFans może w nie wliczyć?

Biznes

Najważniejsze aspekty przygotowania opisu patentowego - Jak zapewnić pełną ochronę wynalazku

Technologie

Jakie elementy w schodach ruchomych wymagają najczęstszej wymiany i dlaczego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *