Dom i ogródLifestyle

Balustrady z nierdzewki na balkon

balustrada-nierdzewna

Stalowe balustrady i barierki instalowane na balkonach i tarasach to od lat sprawdzony wybór wielu inwestorów. Balustrady z nierdzewki sprawdzają się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w zabudowaniach wielorodzinnych, i są chętnie montowane w budynkach użyteczności publicznej – bankach, galeriach handlowych i sklepach. Jaki rodzaj zewnętrznej balustrady ze stali nierdzewnej wybrać i na jaki rodzaj stali się zdecydować?

 

Balustrada balkonowa ze stali nierdzewnej 

Balustrady ze stali nierdzewnej są cenione za świetną jakość wykonania, trwałość i odporność na rdzę. Poza tym barierki z nierdzewki, ze względu na swój charakterystyczny stalowy połysk, są bardzo uniwersalne i ponadczasowe, a przy tym zachwycają elegancją i nowoczesnym designem. Zalety balustrad stalowych sprawiają, że na rynku przetwórstwa metalurgicznego odnotowuje się ciągły wzrost zapotrzebowania na nie. Klientów nie odstraszają nawet rosnące ceny stali nierdzewnej, ponieważ większość z nich zdaje sobie sprawę z tego, że jest to produkt doskonałej jakości, który przetrwa przez długie lata w nienaruszonym kształcie. 

Balustrady stalowe z nierdzewki instalowane na balkonach są wytrzymałe i antykorozyjne, co sprzyja ich montowaniu na zewnątrz budynków, a także w trudnych warunkach, np. w fabrykach, halach produkcyjnych i szpitalach. Stalowe barierki dobrej jakości są też odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i uporczywe zabrudzenia. 

 

Stalowe balustrady balkonowe – jaki rodzaj wybrać? 

Klasyczną formą balustrady ze stali nierdzewnej jest balustrada zbudowana z pionowych tralek umieszczonych pomiędzy słupkami nośnymi. Ten rodzaj balustrady stalowej znamy doskonale z zabudowań jednorodzinnych. Bardziej popularną wersją balustrady balkonowej ze stali są jednak obecnie balustrady stalowe ze szkłem. Taki mariaż dwóch materiałów od lat daje świetne efekty wizualne i jest najchętniej wybieranym połączeniem. Barierki ze stali nierdzewnej i szkła mogą występować w postaci szklanej balustrady w stalowej ramie. Ten typ balustrady jest jednym z bardziej klasycznych i najprostszych sposobów montażu szklanej balustradyszklana tafla balustrady instalowana jest do pionowych słupków nośnych. To one podtrzymują całą konstrukcję. Równie popularne są balustrady całoszklane lub balustrady z pojedynczych tafli szkła. Oba rodzaje balustrady zewnętrznej łączą w sobie niezawodną klasykę z nowoczesnym designem, który zachwyca nawet najbardziej wymagających klientów. Balustrada ze szkłem montowana jest do stalowej szyny, która jest zatopiona w płycie balkonu lub tarasu.   

 

Stal nierdzewna polerowana i satynowana

Decydując się na zakup balustrady ze stali nierdzewnej, możemy wybierać nie tylko jej rodzaj, kształt i wielkość, ale także sposób wykończenia. Stal wykorzystywana do produkcji balustrad zewnętrznych może być polerowana lub satynowana. To, na jaki rodzaj obróbki stali zdecydujemy się, zależy od naszych upodobań. Balustrada ze stali nierdzewnej polerowanej jest błyszcząca i nieskazitelnie gładka, a co za tym idzie – bardzo przyjemna w dotyku. Dzięki obróbce mechanicznej stali nierdzewnej barierki polerowane są bardziej odporne na uszkodzenia i zarysowania, nie zalegają na nich też zanieczyszczenia. Dużo łatwiej jest też balustradę tego typu wyczyścić i zdezynfekować. Z kolei balustrady ze stali nierdzewnej satynowanej dzięki szczotkowaniu stali mają matowe wykończenie – na powierzchni balustrady da się zauważyć charakterystyczne rysy. Dzięki temu, że struktura balustrady ze stali nierdzewnej satynowanej nie jest błyszcząca, to nie widać na niej mikrouszkodzeń. Niestety w drobnych rowkach powstałych podczas obróbki stali nierdzewiejącej mogą zalegać drobne zanieczyszczenia. 

 

Balustrady ze stali nierdzewnej – ceny

Obecnie można zauważyć, że ceny balustrad ze stali nierdzewnej wahają się. Spowodowane to jest niestabilną sytuacją na rynku przetwórstwa metalurgicznego, co jest konsekwencją restrykcji związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Pomimo tego jednak zapotrzebowanie rynku na balustrady i barierki ze stali nierdzewiejącej jest wciąż bardzo duże, a zakup stalowych balustrad nadal jest bardzo opłacalny. Poszukując odpowiedniej balustrady stalowej, musimy pamiętać, że każdy projekt będzie wyceniany indywidualnie i dostosowywany do naszych potrzeb. 

źródło: kobamet.pl

 

Podobne artykuły
Lifestyle

Spacer po Krupówkach – co warto zobaczyć?

Lifestyle

Kultura zakupów w Polsce a chiński asortyment: preferencji zakupowych polskich konsumentów i dostosowywanie oferty hurtowni do lokalnych oczekiwań

Dom i ogród

Wyburzanie obiektów budowlanych — co jest potrzebne?

Dom i ogród

Fontanny do ogrodu - nowoczesne rozwiązanie dla Twojego podwórka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *