Lifestyle

Tabliczki aluminiowe na grób – koszt, rodzaje, sposób wykonania

tabliczki-na-grob

Wykonane z aluminium tabliczki nagrobne są przytwierdzone do powierzchni pomnika. To elementy odporne na działanie czynników zewnętrznych, ponieważ nie ulegają zjawisku korodowania spowodowanego działaniem wilgoci i opadów deszczu czy śniegu. Tabliczki nagrobne aluminiowe mogą mieć różne kształty oraz rozmiary do wyboru, w zależności od tego, jaką wielkość liter, czcionkę i napis pragnie umieścić na nich rodzina zmarłego.

Tabliczki nagrobne aluminiowe – czy są odporne na działanie czynników atmosferycznych?

Nagrobne tabliczki aluminiowe powstają ze specjalnie dobranego materiału. Jest to aluminium anodowane z wierzchnią warstwą w kolorze czarnym o grubości nieprzekraczającej jednego milimetra. Mogą być także w kolorze srebrnym i złotym.

Tabliczki nagrobne aluminiowe wykazują podwyższoną odporność mechaniczną na uszkodzenia spowodowane spadającymi gałęziami czy też przypadkowym uderzeniem kamieniami lub ostro zakończonymi przedmiotami. To elementy, które nie wymagają czasochłonnej pielęgnacji i konserwacji, ponieważ zostały wykonane w taki sposób, aby nie ulegały rdzewieniu, matowieniu lub zszarzeniu pod wpływem działania czynników atmosferycznych.

Tabliczki aluminiowe na grób są sztywne, dlatego nie ulegają odkształceniu pod wpływem silnych podmuchów wiatru. To elementy o małym ciężarze właściwym, które nie powodują obciążenia powierzchni pomnika, szczególnie wykonanego z kamieni naturalnych w postaci marmuru, zaliczanego do materiałów stosunkowo kruchych, podatnych na uszkodzenia mechaniczne.

Nietypowe aluminiowe tabliczki nagrobne

Dopasowane do rodzaju pomnika tabliczki aluminiowe są elementami łatwymi do montażu. Wykonane w całości z aluminium, są malowane proszkowo na czarno, srebrno lub złoto, co nadaje im elegancki wygląd. Napisy, które umieszcza się na tablicach aluminiowych nagrobnych, nie są malowane, ponieważ litery nanosi się w technice grawerowania. Jest to sposób, dzięki któremu można zapobiec odbarwieniu, matowieniu, szarzeniu czy zacieraniu pod wpływem czynników zewnętrznych. Tabliczki aluminiowe na grób mogą mieć pole robocze 40 x 60 cm. Uznaje się, że to standardowe wymiary, które są zazwyczaj wybierane przez rodzinę zmarłego bądź też osoby odpowiedzialne za organizację pochówku i stworzenie eleganckiego pomnika.

Na specjalne życzenie rodziny zmarłego można zamówić tabliczki aluminiowe na grób o niestandardowych wymiarach. Tego typu usługa jest dodatkowo płatna. Zazwyczaj jej koszt znacznie przekracza standardową realizację zlecenia. Nietypowe aluminiowe tabliczki nagrobne mogą mieć rozmiary od 50 x 70, 80 x 95 lub też 95 x 110 cm. To tabliczki z aluminium, które można umieścić na grobach rodzinnych bądź wysokich ozdobnych pomnikach, składających się z wielu elementów i szerokiej płyty głównej w formie pionowej oraz poziomej lub ustawionej pod kątem 35 stopni.

Tabliczki aluminiowe na grób w dowolnym rozmiarze i formie

Rodzina zmarłego zdecydowana na tabliczki aluminiowe na grób może zwrócić się o pomoc w wykonaniu tych produktów do firm specjalizujących się w takich usługach. Wiele zakładów pogrzebowych ma w ofercie możliwość zamówienia tabliczek aluminiowych na grób w dowolnie wybranym rozmiarze. Przed podjęciem zlecenia osoby zajmujące się wykonywaniem nagrobnych tabliczek z aluminium uwzględniają wszystkie warunki i szczegóły projektu, a także przygotowują cennik. W koszty wykonania tabliczek aluminiowych na grób wlicza się grawerowanie napisów. Na życzenie klienta są wiercone otwory pod śruby montażowe.

Należy pamiętać, że dodatkowe elementy, czyli śruby montażowe w kolorze srebrnym, w połączeniu z tabliczkami aluminiowymi na grób podwyższają koszt realizacji zlecenia. Objęte podatkiem VAT usługi wykonywania tabliczek nagrobnych aluminiowych można zamówić za pośrednictwem internetu. Po uzgodnieniu i zaakceptowaniu wszystkich warunków zlecenia w ciągu 10 do 15 dni roboczych gotowa tabliczka aluminiowa nagrobna jest wysyłana między innymi przy pomocy kuriera bądź Poczty Polskiej do dowolnie wybranego przez rodzinę zmarłego miejsca. To przesyłka ubezpieczona przed uszkodzeniem w trakcie transportu. Rodzina zmarłego może zdecydować się także na indywidualny odbiór aluminiowych tabliczek na grób w celu przytwierdzenia ich do pomnika.

Wykonane z aluminium tabliczki nagrobne są odporne na działanie czynników zewnętrznych. Grawerowane napisy prezentują się estetycznie i nie ulegają odbarwieniu czy ścieraniu. W ramach usług świadczonych przez zakłady pogrzebowe można zamówić zarówno standardowe, jak i nietypowe tabliczki aluminiowe na grób. 

źródło: Elizjum-warszawa.pl

Podobne artykuły
Lifestyle

Spacer po Krupówkach – co warto zobaczyć?

Lifestyle

Kultura zakupów w Polsce a chiński asortyment: preferencji zakupowych polskich konsumentów i dostosowywanie oferty hurtowni do lokalnych oczekiwań

Lifestyle

Waporyzator do oleju CBD. O co chodzi?

Lifestyle

Jak wybrać urnę pogrzebową? Czy jej rodzaj ma znaczenie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *