Dom i ogródLifestyle

Pranie dywanów w domu – jak robić to dobrze?

Pranie dywanow i wykladzin

Dywan to jeden z tych dodatków do wnętrza, który może odmieniać jego estetykę. Wiele osób decyduje się na to, by różnego rodzaju dywany, wykładziny w swoich wnętrzach wykorzystywać. Jednocześnie dość często możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że dywan to prawdziwy zbieracz kurzu i faktycznie coś w tym jest, bo nawet jeśli dywan wydaje się być czysty to możemy być pewni, że znajduje się w im wiele zanieczyszczeń. Dlatego właśnie tak istotne będzie to, by regularnie odświeżać dywan i dbać o jego czystość. Nie koniecznie trzeba oddawać dywan do pralni, można także skorzystać z oferty takiej jaką proponuje firma BrudOut, która specjalizuje się w praniu dywanów u klienta.

Pranie dywanów u klienta – czy można to zrobić dobrze? 

Niektórzy zastanawiają się czy pranie dywanu u klienta będzie wykonane na takim poziomie, że dywan faktycznie będzie dobrze wyczyszczony. Oczywiście taka formuła prania dywanów ma inny charakter niż pranie na wskroś w pralniach, natomiast jeśli będzie to zrobione dobrze można liczyć na to, że dywan zostanie dobrze odświeżony. Firma BrudOut realizuje swoje zadania na kilku etapach gwarantując klientom profesjonalne czyszczenie każdego dywanu. Jak więc wygląda pranie dywanu w domu? Poznajcie najważniejsze zasady, które będą decydować o skuteczności prania dywanu w domu. 

Zapoznanie się z materiałem dywanu 

Właściwe pranie dywanu wymaga rzecz jasna właściwego zapoznania się z charakterystyką dywanu. Trzeba zobaczyć z jakiego włókna jest wykonany, jaki jest materiał ponieważ to będzie ułatwiało wybór konkretnych materiałów, które odpowiadać będą za pranie dywanu. Jednocześnie sprawdzić trzeba stosowanie środków i ich wpływ na kolor pranego dywanu. 

Odkurzanie dywanu 

Niektórzy o tym zapominają, ale po tym jak materiał zostanie rozpoznany należy wykonać bardzo dokładne odkurzanie dywanu. To element, którego nie powinno się pominąć, ponieważ odsysanie na mokro nie da takiego efektu i nie uda się usunąć całego brudu. Jeśli jakaś firma wychodzi z takiego założenia to można również z automatu założyć, że to błędne podejście. Precyzyjne odkurzanie dywanu jest bardzo istotne i nie można go pominąć. W ramach odkurzania będzie można także ocenić w jakim stanie dywan się znajduje, czy runo jest zniszczone, jakie plamy występują. Na dalszym etapie czyszczenia będzie to bardzo istotne. 

Rozpuszczanie zanieczyszczeń i plam 

Po wykonaniu odkurzania można rozpocząć wstępne rozpuszczanie plam i zanieczyszczeń. Nanoszony jest pierwszy preparat, który rozpuści brud. To istotne, ponieważ to środek, który będzie oddzielał brud od runa dywanu i tym samym czyszczenie dywanu będzie skuteczniejsze. Po nałożeniu preparatu następnie należy wykorzystać specjalny sprzęt odpowiadający za jego wcieranie w dywan. Tak wtarty mechanicznie preparat z użyciem szorowarki walcowej będzie gwarantował, że czyszczenie będzie efektywne. Takie urządzenie będzie również odpowiadać za rozczesanie runa więc będzie miało to wpływ na to, że czyszczenie będzie dokładniejsze. 

Etap odplamiania dywanu 

Jeśli wiadomo, że udało się wstępnie rozpuścić plamy trzeba sprawdzić co ewentualnie zostało na wykładzinie. Jeśli są jakieś plamy, które nie zareagowały będzie trzeba zastosować odplamiacze. Dzięki nim będzie można usunąć także trudne do pokonania plamy jak te z plasteliny, gumy do żucia, flamastrów, klejów czy napojach i żywności. 

Etap płukania i odsysania 

W tym momencie trzeba dokonać usunięcia rozpuszczonego preparatami czyszczącymi brudu. Dokonać tego można przez płukanie i odssyanie. Do tego stosuje się specjalne środki w postaci ekstraktów czyszczących. Takie środki wtryskują z jednej strony środek do płukania, z drugiej zasysają rozpuszczone zabrudzenia. 

Finalizacja czyszczenia 

Ostatni etap czyszczenia to zaczesanie wykładziny. Ma to nie tyle efekt czyszczenia, ale chodzi o efekt estetyczny i to jak dywan będzie się prezentował po praniu. Na etapie finalizacji wykonuje się także suszenie przez użycie specjalnych dmuchaw rozłożonych w różnych miejscach dywanu. 

Zastosowanie tych kilku etapów tak jak robi to https://brudout.pl to gwarancja, że dywan nawet w trakcie prania w domu zostanie precyzyjnie wyczyszczony. 

Podobne artykuły
Lifestyle

Spacer po Krupówkach – co warto zobaczyć?

Lifestyle

Kultura zakupów w Polsce a chiński asortyment: preferencji zakupowych polskich konsumentów i dostosowywanie oferty hurtowni do lokalnych oczekiwań

Dom i ogród

Wyburzanie obiektów budowlanych — co jest potrzebne?

Dom i ogród

Fontanny do ogrodu - nowoczesne rozwiązanie dla Twojego podwórka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *